ProTipster Články

Ako vkladať pomocou kryptomeny?

Ako vkladať pomocou kryptomeny?

Založenie peňaženky pre kryptomenu

Než získate svoje bitcoiny alebo iné kryptomeny, prvým krokom, ktorý musíte urobiť, je založenie peňaženky na ukladanie vašich bitcoinov - budete ju potrebovať, bez ohľadu na preferovaný spôsob nákupu. Existuje mnoho rôznych typov krypto peňaženiek: tvrdé peňaženky, hostované peňaženky alebo neväzobné peňaženky.

Môže to byť online peňaženka (buď súčasť výmennej platformy, alebo prostredníctvom nezávislého poskytovateľa), peňaženka pre stolné počítače, mobilná peňaženka alebo offline. Ak si kúpite bitcoiny na stávkovanie, bude vám stačiť peňaženka online. Medzi najobľúbenejšie online peňaženky patria Greenaddress, Exodus, Mycelium a Spectrocoin. Tieto peňaženky slúžia iba na ukladanie bitcoinov. Z týchto stránok si nemôžete kúpiť žiadnu kryptomenu.


Ďalej nájdete niekoľko tipov WikiHow týkajúcich sa používania kryptomien.

  • Vyskúšajte online peňaženku, ak máte malé množstvo kryptomeny
  • Stiahnite si softvér, ktorý vám umožní väčšiu kontrolu nad vašimi krypto transakciami
  • Na pohodlný a ľahký prístup k svojej kryptomene použite mobilnú peňaženku
  • Kúpte si hardvérovú peňaženku na zabezpečenie väčšieho množstva kryptomeny
  • Držte kryptomenu na dlhodobé investovanie pomocou papierovej peňaženky

Teraz vám môžeme povedať, ako nakupovať a vyberať svoje kryptomeny. 

Otvorte si účet na burze

Burzy kryptomien majú nakupovať a predávať bitcoiny. V súčasnosti fungujú stovky s rôznym stupňom likvidity a bezpečnosti.

Najväčšou bitcoinovou burzou na svete, čo sa týka objemu amerických dolárov, je Bitfinex a je zameraná hlavne na spotových obchodníkov. Ďalšie veľkoobjemové burzy sú Coinbase, Bitstamp a Poloniex.

Vďaka regulácii na princípe know-your-client (KYC) a proti praniu špinavých peňazí (AML) vyžaduje teraz veľa búrz overenú identifikáciu pre založenie účtu. Toto zvyčajne bude obsahovať fotografiu vášho úradného preukazu totožnosti a niekedy aj doklad o adrese.

Väčšina búrz prijíma platby bankovým prevodom alebo kreditnou kartou a niektoré sú ochotné pracovať s prevodmi Paypal.

Každá výmena má iný postup pre nastavenie aj pre transakciu a mala by vám poskytnúť dostatok podrobností, aby bolo možné uskutočniť nákup.

Akonáhle burza prijme platbu, nakúpi za vás zodpovedajúce množstvo bitcoinov a uloží ich do automaticky generovanej peňaženky na burze. Ak chcete (odporúčané), môžete prostriedky presunúť do svojej mimoburzovej peňaženky.