Súboj Španielsko vs Rakúsko - prehľad H2H
Nenašli sme podrobnosti o posledných vzájomných zápasoch medzi Španielskom a Rakúskom.
Svetový Pohár
Španielsko
Rakúsko
Join for free - tipster rewards up to $1000 per month!
| # | Mužstvo | Z | V | R | P | Body |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Španielsko | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 |
| 2 | Rakúsko | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 |
Lineups not available yet
Lineups are usually confirmed around 60 minutes before kick-off.
Skúste to znova neskôr alebo si pozrite iné zápasy
Nenašli sme podrobnosti o posledných vzájomných zápasoch medzi Španielskom a Rakúskom.
Španielsko je vo výbornej forme, neprehralo v posledných 10 zápasoch, z toho 7 výhier a 3 remízy. Jasný vzostupný trend po niekoľkých pohodlných víťazstvách. Ofenzíva im ide na výbornú (priemer 2,8 gólu na zápas) a zároveň sú pevní vzadu. Tento tím stúpa, skóruje pravidelne a často drží čisté konto.
Žiadna špecifická štatistika domáceho tímu nebola k dispozícii.
Španielsko zdolalo Uruguaj 1:0 v Zapopane vďaka gólu Alexa Baenu v 41. minúte po prihrávke Marcosa Llorenteho. Španieli hrali v rozostavení 4-3-3 a kontrolovali prvý polčas, keď previedli teritoriálnu prevahu do rozhodujúceho gólu. V druhom polčase sa stiahli hlbšie a odolali tlaku Uruguaja. Sústava ukázala takmer plnú obrannú základňu s rotáciou v útoku a zálohe, čo naznačuje stabilnú obranu a brankára, zatiaľ čo útočníci a tvorcovia hry boli mierne obmenení.
Španielsko kombinuje útočnú plynulosť s defenzívnou disciplínou — osem čistých kont v desiatich zápasoch a priemer 2,8 gólu na zápas to jasne potvrdzujú. Väčšina zápasov priniesla viacero gólov (80 % nad 1,5 gólu, 70 % nad 2,5 gólu), pričom len 20 % zápasov malo oba tímy skórujúce, čo zdôrazňuje španielsku schopnosť vyhrávať s tichými súpermi.
Rakúsko je v poslednej dobe v dobrej útočnej forme, získalo 6 výhier, 2 remízy a 2 prehry v posledných 10 zápasoch. Ukazuje sa vzostupný trend v skórovaní, nie v defenzíve. Priemerne dávajú viac ako dva góly na zápas a väčšina duelov bola otvorená a vyrovnaná. Celkovo ide o tím, ktorý rastie v ofenzíve, hoci s istou zraniteľnosťou vzadu.
Rakúsko má v posledných desiatich zápasoch priemer 2,6 gólu na zápas — jasný znak stabilnej útočnej produkcie.
Rakúsko remizovalo 3:3 na pôde Alžírska v divokom zápase, kde viedlo skoro, potom dostalo vyrovnávajúci gól tesne pred koncom prvého polčasu, v druhom polčase opäť viedlo, no napokon inkasovalo a v nadstavenom čase vyrovnalo. Hralo sa v rozostavení 4-2-3-1, Rakúsko bolo dlhé úseky nebezpečnejšie a malo jasnejšie útočné momenty. Tréner nasadil takmer prvú jedenástku v obrane a zálohe, pričom v útoku využil rotáciu a náhradníkov, takže tím vyzeral takmer plne silný s čerstvými ofenzívnymi možnosťami neskôr.
V posledných desiatich zápasoch Rakúsko skórovalo 26-krát (2,6 na zápas) a inkasovalo 9-krát (0,9 na zápas), čo prinieslo množstvo duelov s gólmi na oboch stranách. Čisté kontá mali v 40 % zápasov a BTTS (obidva tímy skórujú) tiež v 40 %, čo potvrdzuje silnú ofenzívu s občasnými defenzívnymi chybami.
Nepravdepodobné. Španielsko má vysoký počet čistých kont v poslednej dobe (okolo 60–80 % v nedávnych vzorkách) a nízke percento BTTS (20–40 %), zatiaľ čo rakúske čísla BTTS na ihriskách súperov sú mierne — história naznačuje, že Španielsko častejšie udrží súperov bez gólu než že oba tímy skórujú. Očakávame teda, že jeden tím (pravdepodobne Španielsko) udrží Rakúsko ticho, namiesto gólovej prestrelky.
Nad 2,5. Španielsko má v posledných vzorkách priemer približne 2,6–2,8 gólu na zápas a celkové počty gólov v zápasoch so Španielskom často presahujú 3,0, zatiaľ čo rakúske zápasy tiež často prinášajú viacero gólov (priemer tímu blízko 3,5). Vzhľadom na formu Španielska a tendenciu Rakúska k vyšším skórovacím zápasom je výsledok s 3 a viac gólmi našou preferovanou, mierne odvážnou voľbou.
Španielsko vstupuje do zápasu s tromi útočníkmi v otázniku, no ich posledná forma je minimálna — len jeden gól v posledných 10 zápasoch spomedzi nich troch — takže útočný dopad by mal byť obmedzený, ak vôbec nejaký. Očakávame len mierne narušenie hlavných tvorivých hrozieb, hoci hĺbka v útoku bude trochu znížená.
- Víctor Muňoz (útočník) | 1 gól, 0 asistencií | otáznik ❓ | zranený 🩼 | od 5 dní
- Yeremy Pino (útočník) | 0 gólov, 0 asistencií | otáznik ❓ | zranený 🩼 | od 2 dní
- Nico Williams (útočník) | 0 gólov, 0 asistencií | otáznik ❓ | zranený 🩼 | od 2 dní
Žiadni chýbajúci hráči neboli nahlásení.
Španielsko aj Rakúsko majú jasné jadro pravidelných štartérov, no Španielsko mieša túto kostru s väčšou rotáciou z lavičky, zatiaľ čo Rakúsko drží kompaktnú prvú jedenástku. Španielsko vytvára viac striel, ale spolieha sa na jedného produktívneho zakončovateľa, zatiaľ čo Rakúsko premieňa menej striel, no s vyššou efektivitou vďaka niekoľkým spoľahlivým strelcom. Rakúsko je tiež viac náchylné na karty — žlté karty sú rozdelené medzi viacerých hráčov — zatiaľ čo Španielsko zostáva disciplinované s len pár varovaniami. Víctor Muňoz, Yeremy Pino a Nico Williams sú zranení a otázni pre Španielsko.
Španielsko: Mikel Oyarzabal je jasným ťahúňom — najlepší strelec tímu a hlavný tvorca šancí — a zvyčajne hrá celé zápasy. Ferran Torres môže ovplyvniť zápasy z lavičky alebo od začiatku s hrozbou gólu a asistencie. Poznámka: Víctor Muňoz, Yeremy Pino a Nico Williams sú zranení a otázni, preto ich vynechajte z aktívnych tipov.
Rakúsko: Marko Arnautovic je ich hlavnou gólovou hrozbou a pravdepodobným ústredným hráčom v útoku; Marcel Sabitzer je hlavný tvorca hry, ktorý tiež prispieva gólmi. Obaja sú kľúčoví pre rakúske herné vzory a pravdepodobní štartéri.
- Štartér v 11 zápasoch: Mikel Oyarzabal (6), Marc Cucurella (6), Aymeric Laporte (6)
- Strely a góly: Mikel Oyarzabal (7 gólov / 17 striel), Ferran Torres (1 gól / 12 striel), Dani Olmo (1 gól / 8 striel)
- Asistencie: Mikel Oyarzabal (2), Ferran Torres (2), Dani Olmo (1)
- Štartér v 11 zápasoch: Marcel Sabitzer (7), Nicolas Seiwald (7), Alexander Schlager (7)
- Strely a góly: Marko Arnautovic (4 góly / 5 striel), Marcel Sabitzer (2 góly / 11 striel), Michael Gregoritsch (2 góly / 5 striel)
- Asistencie: Marcel Sabitzer (2), Michael Gregoritsch (1), Xaver Schlager (1)
Rakúsko je jasne agresívnejšie a viac potrestané, s vyšším počtom kariet rozdelených medzi viacerých štartérov; Španielsko má oveľa menej kariet a pôsobí disciplinovanejšie. V skúmanom období neboli zaznamenané žiadne červené karty. Očakávame mierne fyzický zápas, kde Rakúsko pravdepodobnejšie dostane karty, najmä medzi obrancami a záložníkmi. Víctor Muňoz, Yeremy Pino a Nico Williams zostávajú zranení a otázni; žiadne suspendácie nie sú hlásené.
- Žlté karty: Alex Baena (2), Pedri (1), Mikel Merino (1)
- Červené karty:
- Žlté karty: Stefan Posch (2), Konrad Laimer (2), Marcel Sabitzer (1)
- Červené karty:
Posch je pravidelný štartér s častými defenzívnymi úlohami a už nazbieral viacero varovaní; jeho rola a tendencia zapájať sa do vzdušných a defenzívnych súbojov ho robia pravdepodobným kandidátom na žltú kartu v tesnom zápase.
Španielsko drží stabilnú základnú zostavu, s priemerom len 1,67 striedania na zápas, takže tréner stavia na prvú jedenástku a robí len minimálne zmeny. Rakúsko je o niečo ochotnejšie rotovať, s priemerom 1,86 striedaní na zápas, čo naznačuje väčšiu pripravenosť prejsť na plán B, ak bude treba. Očakávame, že Španielsko sa bude spoliehať na stabilný tím, zatiaľ čo Rakúsko pravdepodobne neskôr nasadí čerstvé nohy.
Náhradníci Španielska prispeli 1 gólom a 1 asistenciou v posledných 10 zápasoch — približne 6,25 % gólov a 7,14 % asistencií — čo naznačuje minimálny útočný dopad z lavičky. Rakúska lavička dala 4 góly a 1 asistenciu, čo predstavuje 26,67 % gólov a 12,5 % asistencií, čo je výrazne silnejší vplyv náhradníkov a jasný rozdiel v kvalite medzi lavičkami.
Rakúsko má jasného supernáhradníka v Michaelovi Gregoritschovi (1 gól + 1 asistencia z lavičky), ktorý vyniká kombinovaným dopadom; ďalší rakúski náhradníci (Kalajdzic, Arnautovic, Chukwuemeka) každý zaznamenali 1 gól z lavičky, čo posilňuje hĺbku Rakúska. Španielsko nemá výrazného jokera — jediný gól z lavičky dal hráč, ktorý je momentálne zranený/otázny, čo oslabuje španielsku hrozbu v závere zápasu. Tip na stávku: Gregoritsch je šikovná voľba na neskorú zmenu vzhľadom na jeho dvojitý gólovo-asistenčný vplyv z lavičky a overenú schopnosť Rakúska nájsť góly z náhradníkov.
Oba tímy dajú gól v 1. polčase
Oba tímy dajú gól nie • HT
Oba tímy dajú gól v 2. polčase
No • 2HT
Obidva tímy skórujú
Nie • FT
2. polčas - Dvojitá šanca
1X • 2HT
Double chance + Totals 1.5
1X / Over • FT
2. polčas - Domáci celkovo
Under • 2HT
Góly Druhý Polčas
Under • 2HT
1. polčas - Domáci celkovo
Under • HT
1. polčas - Hostia celkovo
Under • HT
2. polčas - Hostia celkovo
Under • 2HT
Góly Domáci 3.5
Menej ako 3.5 • FT
Góly Druhý Polčas
Under • 2HT
Góly Hostia 2.5
Menej ako 2.5 • FT
Karty domácich celkom 1.5
Menej ako 1.5 • FT
Ofsajdy domácich celkom 3.5
Menej ako 3.5 • FT
Ofsajdy hostí celkom 1.5
Menej ako 1.5 • FT
Ofsajdy hostí celkom 2.5
Menej ako 2.5 • FT
Tím Vyhrá
Španielsko výhra • FT
Tím vyhrá prvý polčas
Španielsko vyhrá prvý polčas • HT
1. polčas - Dvojitá šanca
1X • HT
0
Výhra
0
Remíza
0
Výhra
02-07-2026 19:00
Španielsko ? : ? Rakúsko